- ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ
GEYVE

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ

Geyve Belediyesi bir “Sosyal Sorumluluk Projesini” daha Başkan Murat Kaya’nın girişimiyle hayata geçirdi.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın geçtiğimiz Temmuz ayında Almanya ziyaretinde engelli vatandaşlarımızın kullanımı için sözünü verdiği araçlar Geyve’ye getirildi.

Yurt Dışından

Başkan Kaya’nın girişimleri sonucunda sosyal sorumluluk projesi adı altında gerçekleştirilen ve  Almanya’da yaşayan Necati Kocayel’in destekleriyle yurtdışından temin edilen 60 akülü, 50 manuel 70 Yürüme yardımı,28 manuel engelli lavabosu geldi.

Sosyal Belediyecilik Gereği

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, sosyal sorumluluk projelerinin yerel yönetimlerin olmazsa olmazları arasında yer aldığını ifade ederek  engelli arkadaşlarımız daha iyi bir hayat sürdürsünler diye yurt dışından yardımcı  araçları getirdik dedi.

İyi Bir Hayat Sürdürmeleri İçin

Almanya’dan İlçemize Kazandırdığımız 60 akülü, 50 manuel 70 Yürüme yardımı, 28 manuel engelli lavabosu geldiğini belirten Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; 

Hemen dağıtıma başlıyoruz. Bir önceki dönemde de vatandaşımızın hizmetine sunduğumuz akülü araçlarımızın sayısın bu dönem 2 katına çıkarttık. Akülü araçların yanı sıra ayrıca engelli kardeşlerimiz için manuel araba, yürüme yardımı tekerlekli denge tutucu, engelli lavabosunu da ücretsiz olarak Geyveli hemşerilerimizin hizmetine sunuyoruz. Sosyal belediyecilikte her zaman öncü olan belediyemiz, engelli kardeşlerimizin de ihtiyaçlarını yerine getirerek diğer ilçelere örnek olmayı sürdürüyor. 3 hasta nakil aracıyla bölgemizin en büyük sağlık hizmetini yapan belediyemiz, ayrıca ücretsiz evde bakım hizmetiyle Sosyal Belediyecilikte öncü olduğunu bir kez daha gösteriyor, dedi….