- GEYVE BELEDİYE BAŞKANLIĞI'NA METİN ATALAY SEÇİLDİ.
GEYVE

GEYVE BELEDİYE BAŞKANLIĞI'NA METİN ATALAY SEÇİLDİ.

GEYVE BELEDİYE BAŞKANLIĞI'NA METİN ATALAY SEÇİLDİ.

Geyve Belediye Başkanlığı görevinden, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçiminde AK Parti’den Sakarya Milletvekili aday adaylığı için istifa eden Murat Kaya' nın yerine Metin Atalay seçildi.

Geyve Belediyesi, yeni Belediye Başkanını seçmek için 23.03.2023 tarihinde saat 14.00’te Belediye Meclis Toplantı salonunda olağanüstü toplandı. Yasa gereği kapalı zarf usulüyle yapılan oylamanın ardından toplantıya katılan 15 meclis üyesinin 11 oyunu alan Metin Atalay başkan seçildi.


BAŞKAN METİN ATALAY:


“SORUMLULUĞU YÜKSEK BİR GÖREVİ DEVRALDIĞIMIN BİLİNCİNDEYİM”


Seçimin ardından konuşan Metin Atalay“Cumhurbaşkanımız, AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri, Genel Başkan Yardımcılarımızın olurları, İl Koordinatörlerimiz, Milletvekillerimiz, İl ve İlçe başkanlarımızın olumlu görüşleri ile bu göreve aday olmama vesile olan herkese teşekkürlerimi arz ederim. Vermiş olduğu destekten, duyduğu güvenden dolayı özellikle Sayın Başkanım Murat Kaya' ya ayrıca teşekkür ediyorum.


Halktan aldığı temsil yetkisini, demokratik bir olgunluk içinde, hür iradelerini kullanarak, şahsımı, Belediye Başkanlığına seçen, hepsi birbirinden değerli Belediye Meclis üyesi arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. 


Geyve'mizde 3 dönem belediye başkanlığı yapmış; gece gündüz demeden çalışmış, halkımızla gönül bağı kurmuş Murat başkanımdan sonra, sorumluluğu yüksek bir görevi devraldığımın bilincindeyim.  

Geçmişten ders alarak, geleceğimizi aydınlatacağız, insan odaklı çalışarak, ilçemizi bölgenin parlayan yeni yıldızı yapacağız. Bu şehrin öz evladı olarak; ayrım yapmadan, halka hizmet, hakka hizmettir anlayışıyla, halkın efendisi değil, hizmetkârı olacağıma, sizlerin huzurunda söz veriyorum.


Belediye Başkanlığımın; ilçemize, halkımıza, belediyemize ve şahsıma hayırlara vesile olmasını Cenabı Haktan niyaz eder, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlarım.”

Başkan Atalay, ilk tebrikleri de konuşmasının ardından meclis salonunda kabul etti. Geyve Belediye Meclisi’nde yapılan seçimin ardından belediye başkanlık makamında devir teslim töreni yapıldı. Önceki başkan Murat Kaya, görevi Metin Atalay'a devretti.


MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI KAYA:


“GEYVE’Yİ MODERN, YAŞANABİLİR BİR KENT HALİNE GETİRMEK ARTIK SİZLERİN ELİNDE”

Devir teslim töreninden sonra konuşma yapan Murat Kaya; “İnsan ister istemez duygu yüklü oluyor. Burada 14 yılımız geçti. Nereden nereye geldik. Ben hem bu meclise hem de bundan önce çalıştığımız meclis üyelerimize yürekten teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Şimdiye kadar birlik beraberlik içinde Geyve’ye çok hizmetler yaptık.

Biz olarak, ekip olarak taşın altına elimizi koyduk ve bu günlere kadar geldik. Bugün meclis yeni başkanını seçti. Yaklaşık 1 yıl var. İnşaAllah uyum içinde 1 yılı da tamamlarsınız. Geyve’yi modern, yaşanabilir bir kent haline getirmek artık sizlerin elinde. Tabi ki ben Milletvekili Aday Adayıyım. Cenab-ı Allah bize bu görevi nasip ederse biz sizlerle daha çok çalışacağız. Bundan şüpheniz olmasın. Geyve doğduğumuz, büyüdüğümüz yer ama Allah nasip ederse Milletvekili olursadaha çok çalışacağız. Gösterdiğiniz birlik beraberlik için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yeni seçilen Belediye Başkanımız Geyve'ye hayırlı olsun” diye konuştu.