Nöbetçi Eczane:
Parçalı Bulutlu
Yüksek : 21 °C Düşük: 18 °

8 MART'TA İLÇEMİZDE TİYATRO ETKİLİĞİ YAPTIK

Geyve Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ilçede bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

Alifuatpaşa Özel Eğitim Anaokulunda kahvaltı, Doğantepe YİBO Okulu’nda kadın öğretmenler ve velilerle devam etti. Geyve Belediyesi adına başkan yardımcısı ve belediye çalışanları şehir içi yolcu taşıyan araçlarla yolculuk eden kadınlara, pazarda tezgah açan emekçiye, Kuran Kurslarında eğitim gören kadınlara karanfiller dağıtıldı. Geyve’de ki etkinlikler KABET ekibinin ‘Hep gül Aysel’ oyunuyla final yaptı. Tüm tiyatro sanatçılarımıza bu güzel oyun için teşekkür ediyorum.

HAYATIN HER ALANINDA

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle ilçede yapılan etkinlikleri değerlendirirken “Kadınlarımız hayatın her alanında emek veriyorlar. Tarlada, bağda, bahçede işçi, evde anne, pazarda esnaf kısaca kadınlarımız hayatın her alanındalar. Geyve Belediyesi olarak senede bir gün değil her gün hatırlanması düsturu ile hareket ediyoruz. Özellikle 8 Mart’ta seçilmişlerin değil kadının ön planda olması ve onlara armağan edilmen günün anlam bulmasını istedik” dedi

KADIN SABIRDIR

Kadınları kategorize etmek veya onların düşkünmüş gibi gösterilmesinin doğru olmadığını anlatan Başkan Kaya “ Bugün Dünya Kadınlar Günü, kadın kimdir? Kadın anadır, kadın sevgidir, kadın şevkattir, kadın hayattır, kadın sabırdır, kadın çiçektir. Kadın hakları, insan haklarından ayrı tutulamaz. "Kadınlar size Allah'ın emanetidir" der H.Z. Muhammed (S.A.V.). Kadınlarımızla alakalı onlarca süslü cümle kurulabilir. Hepimizin idrak etmesi gereken durum kadın vatandır. 

CEPHE CEPHE DOLAŞIR

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya kadınlarımız için sadece emekçi, anne, bacı, kardeş gibi sözcükler kullanmanın da yeterli olmadığını belirterek “ Kadınlarımız aynı zamanda vatan savunmasına gözünü kırpmadan giden yiğitlerdir. Kadınlarımızın tarihte neler yaptıklarını okuyoruz. Erzurum'da Kara Fatma olup Balkanlardan, Kafkaslara kadar cephe cephe dolaşır. Yeri gelir Hafız Selman olur. Tüm şehri organize eder cepheye lojistik destek sağlar. Yeri gelir Şerife bacı olur. Bu yolda kendisi de şehadete yürür. Yeri gelir Nene Hatun olur. En yakın tarihte hainlerin darbe girişiminde de gördük ki kadınlarımız vatanı için namerdin karşısına yiğitçe dikilir” dedi

KUTLU OLSUN

 

Geyve Belediyesi olarak bu sene 8 Mart’ta ulaşabildikleri her kadına çiçek vererek özel günlerine anlam katmaya çalıştıklarını belirten Başkan Kaya “Toplum olarak vefalı, cefakar, sabırlı kadınlarımız sayesinde ayaktayız. Bu vesileyle bir kez daha kadınlarımıza ithaf edilen 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.  

 

Sosyal Medya Paylaşım